İndirimli Elektrik Sağlayan Firmalar

Elektrik dağıtım hizmeti 2013 yılından bu yana özelleştirilerek kurumsal firmalar tarafından sağlanmaya başlamıştır. Elektrik dağıtım hizmetini ve satışını bizzat elektrik tedarik firmaları organize etmektedir. Bu projenin amacı rekabeti ve hizmeti arttırarak tüketicinin elektriğini daha ucuza almasını sağlamaktır.

Türkiye'deki tüm enerji firmalarının bilgilerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

EWE Enerji
EWE Enerji

2009 yılından beri Türkiye’deki faaliyetlerine devam etmektedir. Ewe Turkey Holding bünyesinde yer almaktadır. Ayrıca Bursagaz, Kayserigaz, Enervis ve Millenicom Ewe Turkey Holding'in grup şirketleridir.


Direkt Enerji
Direkt Enerji

Direkt Enerji markası elektrik tedarik hizmeti veren Asya Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. 2010 yılından bu yana elektrik satışı yapmaktadır.


Türel Elektrik
Türel Elektrik

Yarım asırlık tecrübesiyle sektörün öncülerinden Üründül Enerji grubuna bağlıdır. Sektördeki deneyim ve gücüyle tüketicilerine güvenli ve indirimli tarifeler sunmaktadır.


220 Plusk
220PLUS

Doğuş Enerji 2005 yılında Doğuş Grubu bünyesinde çalışmalarına başlamıştır. Enerji, yatırım ve faaliyetlerinin ardından 2012 yılında 220PLUS markası ile elektrik tedarikçiliği faaliyeti yapmaktadır.


2M Enerji
2M Enerji

ETS Grup ve Voyage Otelcilik Grubu markası altında tüketicilere elektrik tedariği sağlamaktadır. 2010 yılından beri tüketicilerini gelişmelerden haberdar ederek en uygun ve kaliteli elektrik hizmeti vermeye devam etmektedir.


AGE Enerji
Age Enerji

35 senelik tecrübesi ile hizmet veren AGE İnşaat ve Ticaret A.Ş bünyesinde faaliyet göstermektedir. 2010 yılında piyasaya hızlı girerek serbest tüketicilere indirimli elektrik sağlamaktadır.


Akfen Elektrik
Akfen Elektrik

2011 yılında faaliyet göstermeye başlayan Akfen Holding şirketidir. Sektörde toptan ve perakende elektrik enerji satışını gerçekleştirmektedir.


Eltek Enerji
Eltek Enerji

Elektrik Enerjisinin perakende ticaritini, ithalat ve ihracatını gerçekleştirmekte olan Eltek, Entek bünyesinde kurulmuş olan bir elektrik enerjisi tedarik şirketidir. Eltek, enerjisini, Entek’den ve ikili anlaşmalarla diğer üretici ve tedarik şirketlerden almaktadır. 3 adet hidroelektrik santrali ve 1 adet doğalgaz ile elektrik enerji üretimi yapmaktadır. Eğer sizinde aylık elektrik faturanız 85 TL ve üzeri ise sizde indirimli elektriğinizi Entek’den alabilirsiniz.


Aksa Elektrik
Aksa Elektrik

1997 yılında bir Kazancı Holding iştiraki olarak kurulan Aksa Enerji özellikle üretim gücüyle Türkiye'nin en büyük elektrik firmalarından biridir. Lider ve tecrübeli bir şirket olarak tüketicilerine güven vermektedir. Ayrıca Fırat ve Çoruh dağıtım bölgelerinde görevli satış şirketleri de bulunmaktadır.


Bisen Elektrik
Bisen Elektrik

2011 yılından beri elektrik sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir. Şirket, Bis Enerji üretim grubu çatısında bulunmaktadır. Tüketicilere cazip fiyat ve iyi hizmet verme hedefiyle faaliyetlerine devam etmektedir.


Cerean Elektrik
Cerean Elektrik

2009 yılından itibaren sektöre girmiştir. Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan Cerean Elektrik, Fiba Grup şirketidir. Türkiye'nin rüzgar enerjisiyle elektrik üreten en büyük şirketlerindendir.


Naksan Elektrik
Naksan Enerji

2010 yılında kurulup sektörde faaliyet göstermeye başlamıştır. Öncelikli olarak ticarethane ve sanayi abonesi olan serbest tüketicilere ulaşmayı hedeflemektedir. Şirket işyeri enerji tedarikçisi olarak kendini sektörde lanse etmektedir.


RWE Elektrik
RWE Elektrik

Avrupanın en büyük şirketlerinden biri olan RWE, 100 yılı aşkın tecrübesiyle 2008 yılında kurduğu RWE Türkiye şirketi ile elektrik üretimi ve satışı gerçekleştirmektedir. Türkiye enerji pazarında güvenilir, yenilikçi ve çevreci lider bir şirkettir.


TEK Elektrik
Tek Elektrik

2014 yılında sektörde hizmet vermeye başlamıştır. Şirket, KGM Enerji grubunun Türkiye temsilcisidir.


Yıldırım Enerji
Yıldırım Enerji

1963'de kurulan Yıldırım Şirketler Grubu'nun 2010 yılında enerji santrali yatırımlarını gerçekleştirmek için kurmuş olduğu Yıldırım Enerji (YETAŞ), enerji sektöründeki tecrübesiyle müşterilerine rekabetçi ve kaliteli elektrik enerjisi tedarik etmektir.


Zorlu Elektrik
Zorlu Elektrik

2000 yılında kurulmış bir Zorlu Enerji Grup şirketidir. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilen "Tedarik Lisansı" ile faaliyet göstermekte olup, tüketiciler için yüksek tasarruflu kampanyalar yapmaktadır.


Doğan Kent Elektrik
Doğan Kent Elektrik

Doğan Kent Elektrik; 1972 yılında kurulan Doğanlar Yatırım Holding'in bir kuruluşudur. Şirket yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği tedarik ederek çevrenin korunmasına da destek vermektedir.


Electurk Elektrik
Electurk Elektrik

ELECTURK Elektrik, EG Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.’nin tescilli elektrik ticareti markasıdır. Serbest tüketicilere indirimli elektrik tedarik eden ve aynı zamanda elektrik üretimi de gerçekleştirerek sağladığı hizmeti güvence altına almaktadır. İnşaatı devam eden 3 adet hidroelektrik santrali ile elektrik üretim kapasitesini arttırmayı hedeflemektedir. Sektörde her geçen gün kendini geliştirmeye devam etmektedir.


Elektra Enerji
Elektra Enerji

Elektra Enerji, hem toptan hem de perakende olarak serbest tüketicilere müşteri memnuniyeti odaklı en uygun fiyat seçeneklerini sunmaktadır. Şirket, elektrik üretiminde kullanılan kaynakların (Doğalgaz, kömür, su, rüzgar gibi) maliyetleri dönemsel olarak farklılık gösterdiğinden genellikle ikili anlaşmalar yoluyla üretim şirketleri, toptan satış şirketleri ve dağıtım şirketleri ile elektrik alım satımı yapmaktadır.


Eren Enerji
Eren Enerji

Eren Enerji bir Eren Holding kuruluşudur. 2016 yılında enerji üretiminde en yüksek kapasiteye sahip şirketlerden biri olmuştur.


Kolen Enerji
Kolen Enerji

Kolen Enerji, CLK Enerji grubunun ortaklarından biridir. Türkiye’de 4 ayrı bölgede elektrik dağıtım ve perakende satış hizmeti vermektedir. Şirket, dünyanın birçok yerinde farklı projeler yapmıştır.


Sönmez Enerji
Sönmez Enerji

1975 yılında kurulan Sönmez Holding'in enerji gurubudur. 2003 yılında Türkiye'de ilk toptan elektrik satışı yapan şirkettir. Sönmez Holding turizm, çimento ve inşaat gibi birçok farklı sektörlerde hizmet vermektedir.


Dinamo Elektrik
Dinamo Elektrik

30 ülkede faaliyet gösteren Pro-Per Elektrik’in bir markası olan Dinamo Elektrik, 15 yıllık deneyimiyle elektrik tedarik hizmeti yapmaktadır. Şirket, 2014 yılında kurulup müşterilerine farklı fırsatlar sunmayı hedeflemektedir.


İpragaz Elektrik
İpragaz Elektrik

İpragaz, 1961 yılında Eureka Metal A.Ş adıyla kurulmuştur. 50 yılı aşkın tecrübesi ile gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerle 2012 yılında İpragaz Elektrik ile toptan elektrik satışını başlatarak, tüm Türkiye’de serbest elektrik tüketicilerinin enerji ihtiyaçlarını bütçeye uygun bir şekilde karşılamaktadır.


Odaş Enerji
Odaş Enerji

Odaş Enerji elektrik toptan alım satım lisansına sahip olan Voytron Elektrik Toptan Satış Dış Tic. A.Ş’ nin 2012 yılında %100’ünü bünyesine katmış ve satış tarafını şirkete entegre etmiştir. Yenilikçi ve esnek işletme modeli içerisinde özel kampanyalar oluşturulmasıyla müşterilerine avantajlı fırsatlar sunmaktadır.


Unit Elektrik
Unit Elektrik

Unit Elektrik, Unit grup bünyesi altında kurulmuştur. Şirket, güçlü finansal bir altyapısı ve uzman kadrosu ile tüm serbest tüketicilere en uygun fiyatlı ve kesintisiz elektrik tedariği sağlamak amacı ile çalışmaktadır.


Akedaş Elektrik
Akedaş Elektrik

2011 yılından beri elektrik satışı gerçekleştiren Akedaş; Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinin ana tedarikçisidir. Akedaş abonelerine ve Türkiye'de ki serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yapmaktadır.


Aras Epaş Elektrik
Aras Epaş Elektrik

Aras Elektrik; Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Kars, Bayburt ve Iğdır illerinde görevli 2.7 milyonun üzerinde abonesine hizmet veren perakende elektrik tedarikçisidir. Bölgesinde bulunan serbest tüketicilere indirimli elektrik hizmetleri vermektedir.


Aydem Elektrik
Aydem Elektrik

Aydem, Bereket Enerji Grubunun bir şirketidir. Aydın, Denizli ve Muğla illerinde görevli elektrik perakende hizmeti vermektedir. Aydem 1.8 milyon aboneye hizmet veren ilk özel ve perakende satış şirketidir.


CLK Akdeniz Elektrik
CLK Akdeniz Elektrik

2013 yılında kurulan CLK Akdeniz Elektrik; Antalya, Isparta ve Burdur illerinde oluşan dağıtım bölgesinden görevli elektrik tedarikçisidir. Şirket, hizmet bölgesindeki serbest tüketicilere indirim elektrik satışı yapmaktadır.


CLK Boğaziçi Elektrik
CLK Boğaziçi Elektrik

İstanbul Avrupa yakasının ana elektrik tedarikçisidir ve 4.6 milyon aboneye hizmet vermektedir. Şirket hizmet bölgesindeki serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yapmaktadır.


CLK Çamlıbel  Elektrik
CLK Çamlıbel Elektrik

CLK Çamlıbel Elektrik; Sivas, Tokat ve Yozgat illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli elektrik tedarikçisidir. 750 bin abonesi bulunmaktadır. Şirket, hizmet bölgesindeki serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yapmaktadır.


CLK Uludağ  Elektrik
CLK Uludağ Elektrik

2013 yılında kurulan CLK Çamlıbel Elektrik; Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinden oluşan Güney Marmara dağıtım bölgesinden görevli elektrik tedarikçisidir. Şirket, hizmet bölgesi ve dışında ki serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yapmaktadır.


Çoruh Aksa Elektrik
Çoruh Aksa Elektrik

Çoruh Aksa Elektrik; Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Giresun illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli elektrik tedarikçisidir. Çoruh Aksa'nın sahibi olan Aksa Grub’un serbest tüketicilere satış yapan şirketide bulunmaktadır.


Dicle Elektrik
Dicle Elektrik

Dicle Elektrik; Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli ana elektrik tedarikçisidir. Dicle Epsaş 'ın yaklaşık 1.5 milyon abonesi bulunmaktadır. Dicle elektrik, Eksik Yatırım Holding 'e bağlı bir kuruluştur.


Enerjisa
Enerjisa

Türkiye'nin üç büyük elektrik dağıtım bölgesinde ana tedarikçisi olan Enerjisa; Sabancı şirketlerinin elektrik ihtiyaçlarını karşılamak için 1996 yılında kurulmuştur. Sektörün en önemli yatırımcılarından biridir. Enerjisa elektrik tüketicileri Enerjisa Başkent, Enerjisa Toroslar, Enerjisa Aesaş aracılığı ile indirimli elektrik hizmeti sağlamaktadır.


Enerjisa
Enerjisa Başkent

Enerjisa Başkent; Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli ana elektrik tedarikçisidir. Başkent bölgesinde yaklaşık 3.8 milyon tüketiciye hizmet vermektedir.


Enerjisa
Enerjisa Toroslar

Enerjisa Toroslar; Adana, Gaziantep, Hatay, Kilis, Mersin, Osmaniye illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli ana elektrik tedarikçisidir. Yaklaşık 2.7 milyon elektrik abonesi bulunmaktadır.


Aesaş Enerjisa
Aesaş Enerjisa

Aesaş Enerjisa; İstanbul Anadolu yakasındaki tüm ilçelerden oluşan dağıtım bölgesinden görevli ana elektrik tedarikçisidir.


Aksa
Fırat Aksa Elektrik

2013 yılında Fırat Dağıtım'dan ayrılarak kurulmuştur. Fırat Aksa Elektrik; Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli elektrik tedarikçisidir.


Gediz Elktirik
Gediz Elektrik

Gediz Elektrik; İzmir ve Manisa illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli elektrik tedarikçisidir. 2013 yılında Aydem'in bünyesine katılmıştır. Yaklaşık 2.6 milyon aboneye hizmet vermektedir.


Kepsaş Elktirik
Kepsaş / Kayseri Elektrik

2012 yılında beri Kayseri Dağıtım bölgesinden görevli elektrik tedarikçisidir. Yaklaşık 630 bin aboneye hizmet vermektedir. Şirket, hizmet bölgesi ve dışındaki serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yapmaktadır.


Mepaş / Meram Elektrik
Mepaş / Meram Elektrik

2013 yılında kurulan Mepaş / Meram Elektrik; Aksaray, Karaman, Kırşehir, Konya, Nevşehir ve Niğde illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli elektrik tedarikçisidir. Yaklaşık 1.8 milyon abonesi bulunmaktadır. Şirket, hizmet bölgesindeki serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yapmaktadır.


Oepsaş Elektrik
Osmangazi Elektrik / Oepsaş

Osmangazi Elektrik; Eskişehir, Afyon, Kütahya, Uşak ve Bilecik illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli elektrik tedarikçisidir. Şirket, hizmet bölgesinde ki serbest tüketicilere indirim elektrik satışı yapmaktadır.


Sepaş Enerji
Sepaş Enerji

2013 yılında kurulan Sepaş Enerji; Akkök Şirketler Grubu ile CEZ Group’un oluşturduğu ortak bir girişim olan AkCEZ bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli elektrik tedarikçisidir. Sektörün yenilikçi şirketlerinden olan Sepaş, hizmet bölgesi ve dışındaki serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yapmaktadır.


Trepaş / Trakya Elektrik
Trepaş / Trakya Elektrik

Trakya Elektrik; Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli elektrik tedarikçisidir. Yaklaşık 1.1 milyona yakın aboneye hizmet vermektedir. Şirket, hizmet bölgesi ve dışındaki serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yapmaktadır.


Vepsaş Elektrik
Vepsaş / Vangölü Elektrik

Vangölü Elektrik; Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli ana elektrik tedarikçisidir. Yaklaşık 600 bin abonesi bulunmaktadır. Şirket, hizmet bölgesi ve dışındaki serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yapmaktadır.


Vepsaş Elektrik
Yepaş / Yeşilırmak Elektrik

2013 yılından beri satış hizmeti veren Yeşilırmak Elektrik; Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinden oluşan dağıtım bölgesinden görevli ana elektrik tedarikçisidir. Yaklaşık 1.8 milyon abonesi bulunmaktadır. Şirket, hizmet bölgesi ve dışındaki serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yapmaktadır.


Elektrik Fiyat Teklif Formu