Elektrik Serbest Tüketici Limiti 2019Elektrikte 2019 Serbest Tüketici Limiti Artık 68 TL!

EPDK tarafından düzenlenmiş olan yeni limit sonrası,neredeyse herkes “Serbest Tüketici” konumuna erişti.Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından “serbest tüketici limiti” 68 TL’ye düşürüldü. Artık birçok elektrik tüketicisi avantajlı fiyatlardan faydalanabilecek. EPDK yetkililerinin verdiği bilgiye göre bu limit, elektrik tüketicilerinin yüzde 92.6’sini kapsıyor.

2 bin 400 kilovat saat olan serbest tüketici limiti bu yıl 2 bin kilovat saat olarak belirlendi.

EPDK tarafından düşürülmüş olan Serbest Tüketici limitleri sayesinde aylık faturası yaklaşık 68 TL ve üzeri olan tüketiciler “Serbest Tüketici” olma hakkına sahip olacaktır. Bu da demek oluyor ki 3 milyon 661 bin kişi daha serbest tüketicilik hakkını kazanıyor.

2013 yılından itibaren azaltılmakta olan bu limit git gide dahada aşağı çekiliyor. Bu da demek oluyor ki Türkiye’de serbest tüketici olmak gittikçe daha da kolay bir hal alıyor. EPDK tarafından belirlenen bu yeni limit tabi ki birçok abonenin sevinmesine sebep oluyor. Bu yıl aboneler elektrik enerjisine daha ucuza sahip olabilecekler.

EPDK, serbest tüketici limitini piyasa işletmecisinin işlem kapasitesi, Enerji Piyasaları İşletme AŞ'nin serbest tüketici verileri ve piyasanın üretim kapasitesi gibi kriterlerini göz önünde bulundurarak değerlendiriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Ekle

İsim:


Yorum:

Güvenlik Kodu: