Elektrik Ne Zaman Gelecek ?


Elektriğim ne zaman gelir, hangi gün gelir, hangi saat gelir, ne zaman kesilicek sorularınızın cevaplarına aşağıdaki yöntemlerle doğru bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Elektrik kesintileri planlanmış bir şekilde ve anlık durumlara göre gerçekleşmektedir. Yoğun yağmur yağışı, sel, kasırga ve deprem gibi sebeplerden dolayı elektrik tedarikçi firmaları elektrik direkleri, elektrik kabloları ve elektrik kutuları gibi elektrik iletimini sağlayan eşyaların zarar görmemesi ve çevrelerine zarar vermemesi için elektriği kesmek zorunda kalır. Bir diğer nedense yol yapım çalışmaları, direk yenileme ve yeni direk yerleştirme, yeraltı kablo değişikliği ve elektrik dağıtım merkezlerindeki trafolardaki yenileme çalışmaları gibi birçok nedenden dolayı görevli ana elektrik tedarik şirketleri kesinti yapar.

Aşağıdaki yöntemlerle elektriğinizin ne zaman geleceğini öğrenebilirsiniz:

Elektrik kesintisinin neden veya ne zaman geleceğini telefon yoluyla öğrenmek isterseniz Alo 186 elektrik arıza hattını arayarak öğrenebilirsiniz.

Planlı elektrik kesintilerini öğrenmek için bulunduğunuz bölgenin görevli ana dağıtım elektrik tedarikçi şirketinin websitesindeki duyurulardan öğrenebilirsiniz. Planlı elektrik kesintilerinin tüm listesini görmek için tıklayınız.